top of page

Kurz modelování
pro začátečníky

Kurz modelování je ideální příležitost pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit základy práce s hlínou, osvojit si různé modelovací techniky a způsoby glazování vypálených výrobků.

Kurzy probíhají vždy od 17:00 do 20:00 s cílem předat vám co nejvíce praktických informací ohledně ručního modelování keramiky. Pod vedením naší skvělé lektorky ve dvou hodinách budete vytvářet své výrobky. V poslední hodině dostanete k dispozici náš, již vpálený, polotovar hrníčku, na kterém si spolu s lektorkou natrénujete metody glazování. 

Cena kurzu 1.190 Kč tedy zahrnuje:

- tři hodiny modelování s lektorkou (17-20:00)

- hlínu, pomůcky a glazury

- polotovar hrníčku

- alko i nealko nebo káva! 

Výrobky, které na kurzu vytvoříte vám následně vypálíme. Poté máte dvě možnosti, buďto si je přijdete vyzvednout neglazované, nebo si zarezervujete termín pro glazování v našem samoobslužném studiu.

Během kurzu se seznámíte se základními technikami práce s hlínou, jako je její zpracování a tvarování. Naučíte se také, jak správně spojovat části hlíny, budete seznámeni s procesem glazování a vypalování keramických výrobků.

Kapacita kurzu je 5 osob. 

Místo na kurzu je nutné rezervovat předem, přes náš rezervační systém. 

2.png
kurz modelování
3_edited.jpg

Kurz točení na kruhu

Co je náplní kurzu točení na kruhu? Za dvě hodiny se spolu s lektorem naučíte hlínu správně zpracovat a připravit na točení. Většin u času však budete sedět za kruhem a budete se učit hlínu správně centrovat a vytáčet výrobky různých tvarů a velikostí.

 

Důležitou částí procesu tvorby na kruhu je také obtáčení, které se naučíte v druhé části kurzu na od nás předem připravených polotovarech.

 

Tento polotovar musí být v tzv. kožovitém stavu, kterého výrobek dosáhne v závislosti na jeho velikosti (hrníčky a misky je vhodné otáček po jednom dni schnutí). Je však možné vytočený výrobek přikrýt igelitem, kde vydrží i několik týdnů. Zárukou úspěchu je však přijít obtáčet své výrobky co nejdříve.

 

Na konci kurzu od nás dostanete poukaz na hodinu na kruhu zdarma, kterou můžete využít například obtočení výrobků z kurzu.

 

Shrnutí:

~ kurz je vhodný pro úplné začátečníky

~ kapacita kurzu jsou 2 osoby

~ cena kurzu 1990 Kč / osobu

~ cena kurzu zahrnuje: 2 hodiny s lektorem, hlínu, výpal, drobné občerstvení

 ~ kurz se koná vždy od 18:00 do 20:00

 

V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsat mail nebo na sociálních sítích. Je zde také možnost vypsat individuální termín, pokud máte zájem a ani jeden z nabízených termínů vám nevyhovuje.

 

Místo na kurzu si jednoduše zarezervujete přes rezervační systém.

bottom of page